زمان مطالعه: ۳ دقیقه

۵ ابزار رایگانِ ساخت کاتالوگ دیجیتال

بازاریابی و فروش رقابتی بسیار سریع هستند، در نتیجه ما نیز باید از زمان خود به نحو احسن استفاده کنیم که یکی از روش‌های آن، کاربرد بهترین ابزارها در کار روزانه است. در اینجا به معرفی ۵ ابزار رایگان و کاربردی می‌پردازیم که به شما در ساخت سریع یک کاتالوگ دیجیتال متمایز در این عرصه رقابتی کمک می‌کنند. با اینکه ابزارهای زیادی برای بهبود فلیپ‌بوک‌های شما وجود دارند، در عین حال، همین ابزارهای متعدد ممکن است مانع شروع موثر کار شوند.

فهرستی از این ابزارها عبارتند از:

استفاده از تصویر محوشده در پس‌زمینه

یک افکت عالی که باعث تمایز فلیپ‌بوک برندشده شما می‌شود، استفاده از تصویر محوشده در پس‌زمینه است. چنین کاری به شما این امکان را می‌دهد که پیام‌های کاتالوگ دیجیتال در یک محیط منحصربه‌فرد نشان داده شوند.

نمونه خوبی از این کاربرد را در تصویر زیر می‌بینید:

ابزار ساخت کاتالوگ دیجیتال

شما می‌توانید به‌راحتی، بدون استفاده از نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ، از دو ابزار رایگان Befunky و Canva برای محوکردن تصویر پس‌زمینه استفاده کنید.

کد هگز برای رنگ لوگو

یک مانع قدیمی برای همه؛ وقتی می‌خواهید دقیقا از یک رنگ خاص در کاتالوگ دیجیتال خود استفاده کنید اما کد هگز آن را به خاطر نمی‌آورید. عده کمی می‌توانند آن کد ۶رقمی را به یاد بیاورند. در این شرایط، ابزار رایگان Eyedropper به کمک شما می‌آید تا کد هگز دقیق پیکسل مشخصی از صفحه وب یا کاتالوگ دیجیتال را پیدا کنید و آن را در جایی دیگر به کار برید.

آیکون‌هایی با پیام مستقیم

از آیکون‌ها در سراسر وب و نشرهای دیجیتال استفاده می‌شود؛ چون به درک بهتر ما از اطلاعات موجود کمک می‌کنند. در واقع، این آیکون‌ها از پیام‌های متنی محتوای شما پشتیبانی می‌کنند. هزاران آیکون آنلاین وجود دارد که بعضی از آن‌ها رایگان و بعضی نیز باید خریداری شوند. اگر بدانید که کجا به دنبال آیکون مناسب بگردید، نمونه‌های بسیار زیبایی پیدا خواهید کرد.

برای مثال، iPaper، مجموعه‌ای از آیکون‌های محبوب خود را برای بهترکردن کاتالوگ دیجیتال شما، به‌صورت رایگان، در اختیار همگان قرار داده است که شامل بیش از ۲۳۰۰ اثر است:

• آیکون

• گیف‌ بارگذاری

• پس‌زمینه‌

• تصویرسازی

انتشار پی‌دی‌اف

فلیپ‌بوک‌هایی که در iPaper استفاده می‌شود، معمولا بر پایه یک فایل پی‌دی‌اف است. پس اگر بتوانید این فایل‌ها را قبل از انتشار آنلاین یا استفاده در فلیپ‌بوک ویرایش کنید، بسیار کاربردی خواهد بود. گاهی شاید نیاز باشد تصاویر JPEG را به PDF تبدیل کنید یا تعدادی فایل پی‌دی‌اف را با هم ترکیب کرده، آن‌ها را تقطیع کنید یا بچرخانید و صدها کار دیگر …

ابزار رایگان PDF.io می‌توانید از قابلیت‌های رایگان متعددی برای اجرای چنین کارهایی بر روی فایل‌های پی‌دی‌اف خود استفاده و بعد آن‌ها را به یک فلیپ‌بوک تبدیل کنید.

ابزارهای پلتفرم iPaper

پلتفرم iPaper نیز قابلیت‌هایی را برای بهترکردن کاتالوگ دیجیتال ارائه می‌دهد. برای مثال، دو نمونه از آن‌ها عبارتند از:

محاسبه تعداد نقطه در هر اینچ (DPI)

چطور می‌توان کاتالوگی دیجیتال با بهترین کیفیت تصاویر داشت؟ می‌توانید بهترین رزولوشن DPI را برای ساخت پی‌دی‌اف محاسبه کنید تا بدون کاهش کیفیت ظاهر کاتالوگ دیجیتال و خوانایی آن، برای کاربر نیز جذاب باشد.

تقطیع پی‌دی‌اف

ابزار iPaper PDF Splitter برای تقطیع فایل‌های پی‌دی‌افی که به‌صورت یکپارچه تهیه شده باشند، گزینه بسیار مناسبی است و می‌توان فایل پی‌دی‌اف را به صفحات مجزا تقسیم کرد.

منبع این مطلب را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.