موشن گرافیک و انیمیشن

طراحی تخصصی با توجه به نوع برندینگ شما

ویدیوهایی که پیام و محتوا را به‌صورت متحرک منتقل می‌کنند موشن هستند. واژه موشن Motion در زبان فارسی پویا ترجمه می‌شود و به هر چیزی که دارای حرکت باشد می‌گویند. انتقال محتوا با این روش از مزیت‌های بسیاری برخوردار است. از جمله اینکه می‌توان محتوا را به‌صورت تأثیرگذارتر و جذاب‌تر در زمان کوتاه‌تری به مخاطب ارائه داد. موشن‌ ها می‌توانند به‌صورت آفلاین و آنلاین بر روی کامپیوتر و موبایل در وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارهایی که قابلیت نمایش ویدیو را دارند نمایش داده شوند
وقتی بخواهید کلیپی بسازید مطمئنا به دوربین، نورپردازی، صدابرداری و بازیگر سپس تدوین ویدئو نیاز دارید. ولی در موشن گرافیک تقریباً فقط تدوین و صدا گذاری دارید و بقیه نقش ها را کامپیوتر ایفا می کند. بنابراین منطقی هست که هزینه موشن گرافیک پایین تر باشد. از طرفی موشن گرافیک بسیار جذابتر می باشد..

انواع موشن گرافیک

اینفو موشن

ابتدا اینفوگرافیک رسم می شود و حالا حرکت را به گونه ای وارد اینفوگرافیک می کنیم تا مراحل را به ترتیب و با خوانایی بالا نشان دهیم. اینفوگراف‌ها شامل شکل، نقشه، نمودار، جدول و متن هستند.

استاپ موشن

در این نوع از موشن گرافیک از اشیا واقعی عکاسی می شود، کمی حرکت می دهند و سپس عکس می گیرند سپس این عکس ها راکنار هم چیده و متحرک سازی می کنند.

ویدئو موشن

این دسته از موشن گرافیک ها تلفیقی از فیلمبرداری واقعی و گرافیک است و قسمت هایی از فیلم که قابلیت فیلمبرداری واقعی ندارند با گرافیک اجرا می شوند.

موشن گرافیک

در این نوع موشن گرافیک ها متحرک سازی تصاویر و وکتور انجام می شود و سپس صداگذاری انجام می گیرد. مطمئنا چون صدا دارد جذابیت بیشتری است و انتقال مفاهیم بهتر انجام می شود.

مراحل تولید موشن گرافیک

صدا گذاری

صداگذاری بر اساس سناریو نهایی انجام می شود.

متحرک سازی

متحرک سازی براساس سناریو یا استوری بورد شما انجام می شود.

کارکتر

سپس کاراکترها و لوکیشن ها به شما نشان داده می شود تا تایید نمایید.

استوری برد

ابتدا سناریو یا استوری برد برای شما نگارش می شود و از شما تایید گرفته می شود.

مشاوره رایگان

به راحتی و تنها با چند کلیک ساده وب‌سایت، اپلیکیشن و هر خدمتی که از ما می خواهید را انتخاب کنید.